Makijaż permanentny w pigułce. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

  • 04.11.2021, 09:00 (aktualizacja 04.11.2021, 10:05)
  • News4Media
Makijaż permanentny w pigułce. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem iStock
Kobiety coraz chętniej decydują się na makijaż permanentny. To nie tylko wygoda, ale również atrybut kobiecości. Panie czują się dzięki niemu pewne siebie i atrakcyjne o każdej porze dnia i nocy. Współczesne metody kosmetologii pozwalają uzyskać efekty, które wyodrębnią naturalne piękno. Wyjaśniamy, czy każdy może skorzystać z takiego zabiegu i co warto wiedzieć, zanim podejmiemy decyzję o mikropigmentacji.

Sztuka wykonywana na ludzkim ciele

Początki makijażu permanentnego nie należały do udanych. Niegdyś były to mocno podkreślone kontury i nad wyraz przerysowane kształty, które przypominały raczej dopełnienie kreacji na bal karnawałowy. Z czasem mikropigmentacja zaczęła nabierać nowego wymiaru, a sam makijaż powoli stawał się pewnego rodzaju sztuką malowaną na ludzkim ciele. Lingerista, czyli wizażysta specjalizujący się w trwałym upiększaniu kobiet, jest dziś osobą doskonale przygotowaną do pokreślenia naturalnych walorów klientki. Dobór makijażu permanentnego oparty jest nie tylko o najnowsze trendy, ale również typ urody, odcień skóry i indywidualne preferencje.

Jakie są ceny mikropigmentacji?

Za pomocą pigmentu wpuszczanego pod skórę najczęściej upiększa się okolice ust, oczu i brwi. Ceny wahają się w zależności od stopnia zaawansowania zabiegu. Trwałe kreski na powiekach wykonamy już za ok. 300 zł; kontur ust kosztuje średnio ok. 600 zł, jeśli jednak zdecydujemy się na wypełnienie barwnikiem całych warg, może sięgnąć nawet 1,5 tys. zł. W przypadku brwi wysokość ceny za usługę może wynieść od ok. 500 do 1400 zł. Kwoty te mogą kształtować się różnie w poszczególnych regionach, dlatego zawsze przed wizytą u linergisty warto omówić proponowany przez niego cennik.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Jeśli organizm walczy z infekcją, zawsze wskazane jest przede wszystkim doprowadzenie do jej wyleczenia. Z mikropigmentacji powinny zrezygnować również kobiety ciężarne oraz karmiące piersią, ponieważ jeszcze przez kilka miesięcy po zakończeniu laktacji wraca do normy gospodarka hormonalna. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być wszelkie dolegliwości związane z miejscem, w którym makijaż ma zostać wykonany (np. zaćma, opryszczka, stany zapalne itp.). Na mikropigmentację nie powinny decydować się osoby z nowotworami, chorobami autoimmunologicznymi, cukrzycą, żółtaczką, nosiciele wirusa HIV, pacjenci przyjmujący leki psychotropowe czy osoby borykające się z alergią na pigmenty lub inne środki używane w czasie zabiegu. Linergista  przed przystąpieniem do wykonywania makijażu przeprowadza stosowny wywiad, który pozwoli ocenić jego bezpieczeństwo.

Jak przygotować się do zabiegu?

W zależności od wybranego typu makijażu, warto ściśle stosować się do zaleceń wizażysty. Np. w przypadku mikropigmentacji brwi należy zrezygnować z regulacji i koloryzacji za pomocą henny. Wbrew powszechnemu przekonaniu, przed wykonaniem trwałego zdobienia nie powinno się golić włosków, ponieważ to one wyznaczają naturalny kształt i pozwalają uzyskać odpowiedni efekt. Makijażu permanentnego nie wykonuje się na świeżej opaleniźnie. W przypadku ust zalecane jest nawilżanie ich przez kilka dni poprzedzających zabieg oraz usunięcie przesuszonych skórek za pomocą peelingu. Przed przystąpieniem do mikropigmentacji oczu należy na minimum pół roku odstawić odżywki do rzęs i z tygodniowym wyprzedzeniem zdjąć sztuczne rzęsy. Pełną listę zaleceń każda klientka otrzymuje po indywidualnej konsultacji z linergistą.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe