Zmarł Kamil Durczok. Znany dziennikarz miał 53 lata

  • 16.11.2021, 08:05 (aktualizacja 16.11.2021, 08:34)
  • News4Media
Zmarł Kamil Durczok. Znany dziennikarz miał 53 lata DrabikPan Wikipedia Kamil Durczok
Popularność zyskał jako prowadzący czołowych programów informacyjnych w TVP i TVN. Pochodzący z Katowic dziennikarz zmarł we wtorek.

Informacje o śmierci Kamila Durczoka podał branżowy serwis press.pl.

Znany dziennikarz zaczynał karierę w radio, ale sławę przyniosła mu telewizja. W 1993 roku zaczął pracę w TVP. Prowadził główne wydania „Wiadomości”, ale z publicznym nadawcą rozstał się w 2006 roku. Przeszedł do TVN i to Kamil Durczok był jedną z osób, która stała za sukcesem „Faktów”, czyli głównego programu informacyjnego tej stacji.

Odszedł z pracy wobec zgłaszanych oskarżeń o mobbing. Wówczas też Kamilem Durczokiem zainteresowały się media i co jakiś czas stawał się bohaterem kolejnych skandali. W 2019 roku spowodował, koło Piotrkowa Trybunalskiego, kolizję. Dziennikarz był pod wpływem alkoholu. Został za to skazany na rok wiezienia w zawieszeniu na dwa lata, wpłatę 3 tys. złotych grzywny i 30 tys. złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym. Ukarano go także zakazem prowadzenia pojazdów przez pięć lat.

W 2019 roku Durczok został wydawcą i redaktorem naczelny portalu Silesion.pl, a następnie  prowadził program „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” w Polsat News. Jest też autorem książki, w której opisał swoją walkę z rakiem.

Kamil Durczok był wielokrotnie nagradzany. Miał na koncie m.in. Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotą Telekamerę w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe