Witamy w Choco-Story Brugge!

  • 06.04.2020, 00:12 (aktualizacja 06.04.2020, 00:46)
  • Źródło: http://choco-story-brugge.be/nl/
Witamy w Choco-Story Brugge!
Kakao od wieków stymuluje nasz smak: od pikantnego napoju bogów w Majach i Aztekach po popularne słodkie mleko czekoladowe w Europie. Jeśli wiesz, że ponad trzy czwarte ludzi uwielbia czekoladę, nie powinno dziwić, że fascynacja tym wykwintnym przysmakiem jest ogromna.

Często zadawane pytania to: „Skąd się bierze czekolada?”, „Jak czekolada podbiła Europę?”. , „Jaki jest sekret pysznej czekolady?”, „Jaka jest rola rewolucji przemysłowej w popularności czekolady?”, „Dlaczego czekolada była lekarstwem?”

Unikalna Kolekcja

Choco-Story ma na celu odpowiedzieć na te i inne pytania i ożywić 5500-letnią historię czekolady w słowach, obrazach i smaku. Muzeum całkowicie zanurza Cię w fascynującym świecie czekolady i pozwala przeżyć zmysłową podróż w czasie, w której nie tylko patrzysz, ale także wąchasz i smakujesz!
Młody czy stary, namiętny miłośnik czekolady lub po prostu ciekawy ... Muzeum Czekolady z pewnością pobudzi Twoją fascynację. Historycy wśród nas bez wątpienia będą mogli pochwalić się niezliczonymi autentycznymi artefaktami.

Pokazy i Degustacje

Muzeum składa się z 3 części i opowiada o pochodzeniu i ewolucji czekolady poprzez unikalną kolekcję kilku tysięcy obiektów. Oprócz historii muzeum pokazuje również, jak powstaje czekolada, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodnych surowców oraz procesu produkcji przeszłości i teraźniejszości.
W centrum demonstracyjnym zwiedzający będą mogli odkryć sekret pięknej błyszczącej czekolady i skosztować czekoladowych produktów wytwarzanych na miejscu.

Pasja do czekolady

Muzeum to prywatna inicjatywa zainspirowana rodziną Van Belle, zapalonych miłośników czekolady. Otrzymują wsparcie Belcolade, jedynego producenta czekolady z autentycznej belgijskiej czekolady, która wciąż znajduje się w rękach Belgii.
Dzięki prywatnej kolekcji około 1000 obiektów muzeum jest jedyne w swoim rodzaju w Belgii.

Naszą Misją Jest

Publikowanie historii przetwarzania kakao na czekoladę oraz promowanie jakościowych i zdrowotnych aspektów belgijskiej czekolady. 

Choco Story, The Chocolate Museum jest źródłem danych historycznych, geograficznych i botanicznych oraz informacji, a także wykorzystuje przepisy na:

  • Rzemieślnicze i przemysłowe przetwórcy czekolady
  • Nauczyciele i uczniowie
  • Konsument, który szczególnie lubi czekoladę

Muzeum oferuje możliwość na miejscu:

  • Studiuj muzea
  • Zajrzyj do obszernej biblioteki na temat kakao i czekolady
  • Porozmawiaj z ekspertami od czekolady

Dom de Croon

Dom de Croon pochodzi z około 1480 roku. Była to najpierw tawerna winna, ale później była używana przez cukierników.

W XX wieku było siedzibą Targów Służby Cywilnej, a następnie szkoły policyjnej,

Kredytu Miejskiego Belgii i Flamandzkiej Służby Zatrudnienia.

 

Winiarnia

Tawernami byli sprzedawcy wina, którzy głównie zaopatrywali się w mieście. Jako operatorzy tawerny winnej napełniali również garnki, kufle, dzbanki i beczki od mieszkańców Brugii. W tawernie można było tylko kupować lub pić wino. Posiłki podawano w kabaretach, a piwa w karczmach.

Piekarz

Piekarz wypiekał ciasta (ciasto wypełnione drobiem, dziczyzną lub innym mięsem). Piekarz wypiekał ciasta między innymi z owocami, bitą śmietaną lub marcepanem. Piekarz upiekł chleb.

 

Źródło: http://choco-story-brugge.be/nl/

Zdjęcia (18)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe