Koronawirus w Polsce. Policja wypisuje mniej mandatów. Nowe wytyczne

  • 12.04.2020, 18:08 (aktualizacja 12.04.2020, 18:15)
  • Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-policja-wypisuje-mniej-mandatow-nowe-wytyczne-6499081606826113a
Koronawirus w Polsce. Policja wypisuje mniej mandatów. Nowe wytyczne East News, Fot: Beata Zawrzel Koronawirus w Polsce. Policja wypisuje mniej mandatów. Nowe wytyczne
W przypadku niedostosowania się do zakazu zgromadzenia karanie mandatem ma być ostatecznością. Funkcjonariusze mają nakładać mandaty jedynie w przypadkach poważnego naruszenia zasad. Widać to w statystykach.

Szefostwo policji wydało nowe zalecenia dotyczące nakładania kar za złamanie przepisów dotyczących gromadzenia się podczas epidemii koronawirusa. Mandaty mają być ostatecznością i mają być przyznawane w przypadku poważnego naruszenia zasad. Widać to w statystykach. W ciągu ostatnich 24 godz. ukaranych zostało 1300 osób - podaje rmf24.pl.

Funkcjonariusze częściej decydowali się wystawiać pouczenia. W poprzednich dniach mandatów było ponad dwa tysiące. Inne dane przedstawił w rozmowie z PAP rzecznik komendanta głównego policji insp. Mariusz Ciarka. Funkcjonariusze w ciągu ostatniej doby sprawdzili blisko 130 tys. osób na kwarantannie. W ok. 300 przypadkach wymierzono grzywnę. W działania w związku z koronawirusem zaangażowanych jest 25 tys. policjantów.

- Nie chcemy mieć powodów do karania, dlatego w pierwszej kolejności apelujemy o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń. Wiele razy Polacy udowadniali, że potrafią być solidarni i odpowiedzialni. Teraz ta wzajemna dyscyplina i odpowiedzialność jest tym ważniejsza, że nikt z nas nie wie, czy jest nosicielem, a co za tym idzie, czy może zarażać inne osoby - tłumaczył Ciarka.

W piątek komisarz Robert Opas z biura prasowego Komendy Głównej Policji poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni funkcjonariusze wystawili ponad 15 tys. mandatów w zakresie gromadzenia się i przemieszczania. W 4 tys. przypadków skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Zaostrzone przepisy związane ze stanem epidemii koronawirusa obowiązują od 1 kwietnia. Już wtedy policja zapowiadała surowe kary za ich łamanie.

Źródło: https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-policja-wypisuje-mniej-mandatow-nowe-wytyczne-6499081606826113a

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe